B43457A4828M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43457A4828M000
Beschreibung:
CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.728" (145.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.583" Dia (91.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 15 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43457
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 8200 µF