B43457D9158M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43457D9158M
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.217" (81.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 2.032" Dia (51.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.4 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 69mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43457
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 83 mOhms