B43505E2687M007
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43505E2687M007
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.2 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 190mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43505
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 230 mOhms