B43508A2397M87
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43508A2397M87
Beschreibung:
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.268" (32.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.19 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43508
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 390 µF
Package Bulk
Impedance 400 mOhms