B43510B5128M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43510B5128M000
Beschreibung:
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.016" (102.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.5 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 170mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43510
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1200 µF