B43515A5128M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43515A5128M000
Beschreibung:
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.819" (97.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.43 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 130mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43515
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1200 µF
Package Tray
Impedance 160 mOhms