B43515A5827M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43515A5827M000
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.835" (72.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.24 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 190mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43515
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 820 µF
Package Tray
Impedance 230 mOhms