B43564B6188M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43564B6188M000
Beschreibung:
CAP ALUM 1800UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.532" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.9 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 89mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1800 µF
Package Bulk
Impedance 71 mOhms