B43564C2338M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43564C2338M000
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.217" (81.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.032" Dia (51.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.4 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 36mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 43 mOhms