B43564E2229M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43564E2229M000
Beschreibung:
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.728" (145.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.583" Dia (91.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 35.9 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22000 µF
Package Bulk
Impedance 6 mOhms