B43584A5608M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43584A5608M000
Beschreibung:
CAP ALUM 6000UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.728" (221.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 18 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 32mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 6000 µF