B43584C4478M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43584C4478M000
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.677" (144.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 2.532" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12.8 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 4700 µF
Package Bulk
Impedance 30 mOhms