B43601A5127M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43601A5127M000
Beschreibung:
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.01 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 120 µF
Package Bulk
Impedance 1.27 Ohms