B43601B9157M60
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43601B9157M60
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.1 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 720mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 150 µF
Package Bulk
Impedance 980 mOhms