B43624B9227M002
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43624B9227M002
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.57 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 360mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series B43624
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Ripple Current @ High Frequency 6.2 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 490 mOhms