B43640A2278M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43640A2278M000
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.47 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43640
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2700 µF
Package Bulk
Impedance 75 mOhms