B43697A5106Q9
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43697A5106Q9
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 450V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.472" Dia x 1.181" L (12.00mm x 30.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series B43697
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 480 mA @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 4.3 Ohms