B43698A5156Q9
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43698A5156Q9
Beschreibung:
CAP ALUM 15UF 450V AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 7500 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.4Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series B43698
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 920 mA @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 15 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 2.4 Ohms