B43701B5228M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43701B5228M000
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Auf Lager : 27
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.846" (97.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.531" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.66 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series B43701
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 85 mOhms