B43703A5398M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43703A5398M000
Beschreibung:
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW
Auf Lager : 37
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.693" (119.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.531" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12.5 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 26mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43703
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3900 µF