B43770A5128M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43770A5128M000
Beschreibung:
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.185" (106.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 11.4 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43770
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1200 µF
Package Bulk
Impedance 80 mOhms