B43851F1107M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43851F1107M000
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 300 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.3Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series B43851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF