B43851F1336M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43851F1336M000
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 125 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series B43851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 33 µF