B43888A1336M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43888A1336M000
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series B43888
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 430 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 33 µF