B43888A2106M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43888A2106M000
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 33.2Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 220 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10 µF