B43888F2476M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43888F2476M000
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.1Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 640 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 47 µF