B43896C2336M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43896C2336M
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 297mOhm @ 10kHz
Ratings -
Series B43896
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 730 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 33 µF
Package Bulk
Impedance 284 mOhms