B57164K0150K000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B57164K0150K000
Beschreibung:
THERMISTOR NTC 15OHM 2900K DISC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±10%
B25/100 2900K
B Value Tolerance ±3%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
B25/75 -
Length - Lead Wire 1.42" (36.00mm)
Series -
Resistance in Ohms @ 25°C 15
Package / Case Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Power - Max 450 mW