B62152P0027X030
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B62152P0027X030
Beschreibung:
FERRITE CORE 2 HOLE 2.4UH N30
Benutzer handbuch
Inductance Factor (Al) 2.4 µH
Effective Area (Ae) mm² 1.7
Tolerance ±30%
Material N30
Core Type Multi-Hole (2)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Effective Length (le) mm 3.7
Series MHB2/P-2.0/3.6/2.1
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 6.3
Length 0.144" (3.65mm)
Gap Ungapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.079" (2.00mm)
Package Box
Initial Permeability (µi) 4300
Width 0.085" (2.15mm)