B65651D0250A048
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B65651D0250A048
Paket:
P 18 x 11
Beschreibung:
FERRITE CORE P 250NH N48 2PCS
Auf Lager : 1589
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Inductance Factor (Al) 250 nH
Effective Area (Ae) mm² 43
Tolerance ±3%
Material N48
Core Type P (Pot Core)
Product Status Active
Supplier Device Package P 18 x 11
Effective Length (le) mm 25.9
Series P18/11
Effective Permeability (µe) 120
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 1114
Length -
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.209" (5.30mm)
Package Box
Width -
Finish Uncoated
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 0.6
Diameter 0.724" (18.40mm)