B65651T0040A001
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B65651T0040A001
Beschreibung:
FERRITE CORE P 40NH K1 2PCS
Benutzer handbuch
Inductance Factor (Al) 40 nH
Effective Area (Ae) mm² 43
Tolerance ±3%
Material K1
Series P18/11
Effective Permeability (µe) 19
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.209" (5.30mm)
Package Box
Initial Permeability (µi) 2800
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 0.6
Diameter 0.724" (18.40mm)