B65671T0800A048
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B65671T0800A048
Paket:
P 26 x 16
Beschreibung:
FERRITE CORE P 800NH N48 2PCS
Benutzer handbuch
Inductance Factor (Al) 800 nH
Effective Area (Ae) mm² 93
Tolerance ±3%
Material N48
Core Type P (Pot Core)
Product Status Active
Supplier Device Package P 26 x 16
Effective Length (le) mm 37.2
Series P26/16
Effective Permeability (µe) 255
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 3460
Length -
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.321" (8.15mm)
Package Box
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 76.5
Width -
Finish Uncoated
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 0.4
Diameter 1.024" (26.00mm)