B65811J0250A048
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B65811J0250A048
Paket:
RM 8
Beschreibung:
FERRITE CORE RM 250NH N48 2PCS
Auf Lager : 207
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Inductance Factor (Al) 250 nH
Effective Area (Ae) mm² 64
Tolerance ±3%
Material N48
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 8
Effective Length (le) mm 38
Series RM8
Effective Permeability (µe) 134
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 2430
Length 0.913" (23.20mm)
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.324" (8.25mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 55
Width 0.433" (11.00mm)