B72205S0500K111
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B72205S0500K111
Beschreibung:
VARISTOR 82V 400A DISC 5MM
Auf Lager : 3000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 73.8 V
Capacitance @ Frequency 300 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Varistor Voltage (Max) 90.2 V
Series StandarD
Energy 1.8J
Package / Case Disc 5mm
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 50 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 65 V
Current - Surge 400 A