B78108E1153K000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B78108E1153K000
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 1.6A 230 MOHM TH
Auf Lager : 181
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.45A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 15 µH
Series BC+
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 15MHz