B78148E1103K000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B78148E1103K000
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 2.25A 136 MOHM TH
Auf Lager : 5810
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 35 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.25 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 136mOhm Max
Inductance 10 µH
Series BC+
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial
Frequency - Self Resonant 20MHz