B78148T1153K
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B78148T1153K
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 185MA 2.7 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 55 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.386" (9.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia (3.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Inductance 15 µH
Series MCC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 45MHz