B78148T1393K
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B78148T1393K
Beschreibung:
FIXED IND 39UH 140MA 4.5 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.386" (9.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia (3.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.5Ohm Max
Inductance 39 µH
Series MCC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 22MHz