B82144A2224J009
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B82144A2224J009
Beschreibung:
FIXED IND 220UH 400MA 1.6 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Inductance 220 µH
Series LBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.4MHz