B82412A3180K
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B82412A3180K
Paket:
1210 (3225 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 18NH 640MA 120MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 30 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 18 nH
Series SIMID
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 2.7GHz