B82432A1124J000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B82432A1124J000
Paket:
1812 (4532 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 140MA 5.2OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 35 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.2Ohm Max
Inductance 120 µH
Series SIMID
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 6MHz