B82432A1562K000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B82432A1562K000
Beschreibung:
FIXED IND 5.6UH 375MA 710MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 375 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 710mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 100MHz