B82432C1824K000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B82432C1824K000
Beschreibung:
FIXED IND 820UH 60MA 28 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 30 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 60 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 28Ohm Max
Inductance 820 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 3MHz