BA33B00FP-E2
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BA33B00FP-E2
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
TO-252, (D-Pak)
Beschreibung:
IC REG LINEAR POS ADJ TO252
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 0.8 mA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR 58dB (120Hz), 55dB (120Hz)
Output Type Adjustable (Fixed)
Number of Regulators 2
Current - Output 1A, 500mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1.4 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5V
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package TO-252, (D-Pak)
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.267V (3.3V)
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 500mA, 0.5V @ 200mA