BACC63CC16-10S6
Cinch Connectivity Solutions
Produkt-Nr.:
BACC63CC16-10S6
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.758" (19.25mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 16-10
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C