BAS70LSYL
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BAS70LSYL
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
DFN1006BD-2
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA 2DFN
Auf Lager : 7073
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Capacitance @ Vr, F 2pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 70 V
Series -
Package / Case SOD-882
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 70mA