BAS70TW-7
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
BAS70TW-7
Paket:
SOT-363
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT363
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOT-363
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V
Series -
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Technology Schottky
Diode Configuration 3 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C