onsemi
Produkt-Nr.:
BC807-16LT3G
Hersteller:
Paket:
SOT-23-3 (TO-236)
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PNP 45V 0.5A SOT23-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.152
$0.152
10
$0.1387
$1.387
100
$0.07543
$7.543
500
$0.046436
$23.218
1000
$0.031664
$31.664
2000
$0.026914
$53.828
5000
$0.024272
$121.36
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 300 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V |
| Base Product Number | BC807 |