Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
BC847CT-TP
Hersteller:
Paket:
SOT-523
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 45V 0.1A SOT523
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.266
$0.266
10
$0.2185
$2.185
100
$0.1159
$11.59
500
$0.076285
$38.1425
1000
$0.05187
$51.87
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Supplier Device Package | SOT-523 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | SOT-523 |
| Power - Max | 150 mW |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 420 @ 2mA, 5V |
| Base Product Number | BC847 |