Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BC856AQB-QZ
Hersteller:
Paket:
DFN1110D-3
Charge:
-
Beschreibung:
SMALL SIGNAL BIPOLAR IN DFN PACK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.2375
$0.2375
10
$0.1596
$1.596
100
$0.07809
$7.809
500
$0.065151
$32.5755
1000
$0.045268
$45.268
2000
$0.039235
$78.47
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 650mV @ 5mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 65 V |
| Supplier Device Package | DFN1110D-3 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | 3-XDFN Exposed Pad |
| Power - Max | 340 mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 125 @ 2mA, 5V |
| Base Product Number | BC856 |